Bobovišća - Turistický průvodce

BOBOVIŠĆA - Ostrov Brač, Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Bobovišća jsou umístěna kilometr daleko od moře, ve vnitrozemí západní strany ostrova Brač a 15 km východně od trajektového přístavu, Supetarský trajektový přístav je spojen se Splitem, ve směru Sutivan a Ložišća, kde se odděluje cesta do Bobovišća. Bobovišća na Moru, Bobovišća a Ložišća jsou tři malé vesnice blízko Milne, většího turistického centra. Vytvářejí jedinečný celek, ve kterém je hluboko zasunutá chráněná zátoka Bobovišća na Moři, která vychází na pobřeží pro zbylé dvě místa. Lučica zajišťuje kotevní místa pro menší loďky, protože blízkost kopce Bobovišća chrání moře před všemi větry. A je to jen půl hodiny jízdy autem do Bračského mezinárodního letiště.

Obyvatelé, kterých je okolo 60, se zabývají olivnářstvím a vinařstvím. Velmi příjemné soukromé ubytování nabízí jedinečná Bobovišća na Moru, také Ložišća a Bobivšća. Mimo procházky přes tyto místa se doporučuje navštívit Milnu, Pustinju Blaca s klášterem, Bračské archeologické muzeum ve Škripu,Vidovu horu, která se svými 778 metry nadmořské výšky představuje největší vrch Jadranských ostrůvků, s překrásným pohledem na všechny ostrovy. Rovněž si můžete pronajmout lodě nebo gondoly nebo serfovat, jachtařit nebo se potápět. Ve všech třech vesnicích se můžete zapojit do boccacio s místním obyvatelstvem. Přejete si strávit klidnou dovolenou v soukromých domech, zde je to pravé místo.

Archeologické nálezy v blízkosti Vučjemu přístavu svědčí, že zde už Řekové zakládali vesnici. Kromě toho naleznete v zálivu římské a byzantské archeologické naleziště. Četné staré naleziště jsou místa, kde se těží známý Bračský kámen, který byl používán i pro výstavbu Bílého domu ve Washingtonu. Na vrcholu nad Bobovišćem, zanechala rodina Marinčević-Gligo dědictví v podobě překrásného renesančního zámku.

Všechny tyto vesnice byly postaveny kolem prvního zámku, který je postaven rodinou Nazor, přistěhované z Poljice na začátku 19.století. V Ložišćima se nachází překrásná novoromantická věž s hodinami, mistrovské dílo velmi známého umělce Ivana Rendića. Po druhé světové válce, chorvatský básník Vladimír Nazor se vrací do svojeho rodného místa Bobovišća na Moru, kde staví malý zámek s překrásným pohledem na celý přístav a nachází inspiraci pro svoji nejlepší poezii.

Prosíme počkejte chviličku!