Drvenik - Turistický průvodce

DRVENIK - Makarska Riviera ,Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Drvenik je město a přístav ve stejnojmenné zátoce Makarské riviéry, vzdálený 29 km jihovýchodně od Makarské. Na kopci v obci jsou zříceniny věží spojených s obrannými zdmi ze 17. století. Gotický kostel Sv.Jurja, později přestavěn do barokního stylu, který vyniká vestavěnými kamennými hrobkami z období středověku.
Poté, co odbočíte doprava z hlavní silnice a vydáte se směrem do centra Drveniku, cesta vás vede rovně přímo k moři. Poté, vpravo se můžete nasměrovat malebnou procházkou plnou obchůdků a restaurací, pod kterými se nalézá pěkná oblázková pláž. Na levé straně se můžete vydat podél přístavu, kde kotví trajekty na Hvar a Korčulu.
Ekonomika je založena na zemědělství, vinařství, pěstování oliv, rybolovu a turistice. Pobřeží s mnohými zátokami, písčitými povodími (takzvané "pjeskulje") a plodnými pásy (takzvaný "duzama"), je chráněna od severu hřebenem Rilić. Menší jachty mohou zajet do východní části zátoky.
Krásné zelené zátoky s prameny pitné vody dávají Drveniku zvláštní atmosféru. Gastronomická nabídka zahrnuje rybu a ostatní plody moře jako i domácí speciality. Co se týká zábavních programů, v nedalekém Gradacu se jistě zabavíte.

Prosíme počkejte chviličku!