Duće - Turistický průvodce

DUĆE - Chorvatsko, Omis: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Duće je velmi malebná vesnička v lokalitě Poljice, leží na úpatí mosorského pohoří. Umístěny jsou 3 km od Omiše a 25 km od Splitu na Jadranské dálnici naproti Dubrovníku. Svoji slávu Duće dluží písečným plážím, které se táhnou v nepřerušené sérii 4 km.

V minulosti patří do slavné Poljičké republiky, které vládl Veliký kníže podle ustanoveného Poljičkého statu. Takové dědictví zanechalo nesmazatelné stopy na tomto příjemném místě, které se pyšní zachovalými příklady populární venkovské architektury.

Specifickým rysem této oblasti jsou staré vesnice, které se skládají z kamenných domků, malých uliček, cest, náměstí, starých kostelů, hřbitovů a kostelních zvonů…ve kterých začíná vzkvétat selský cestovní ruch.

Horský masiv pokryt borovicovými lesy, které se táhnou do pláží, činí Duće zvláštně pěkným. Vegetace, čisté nebe, mírné podnebí a překrásný pohled na moře a ostrovy jsou věci, které jistě dojmou každého návštěvníka na první pohled.

Prosíme počkejte chviličku!