Igrane - Turistický průvodce

IGRANE - Makarska Riviera ,Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Igrane je městečko a malý přístav na Makarské riviéře, vzdálené 7 km jihovýchodně od Podgore. Městečko je umístěno na malém poloostrově s velikou písečnou pláží (1.5 km) na jihovýchodní straně.

Osada existovala již v době Římanů (sarkofagi) Na hřbitově se dochovaly apsida malého středověkého kostela. V olivovém háji nad Igrane je kostel Sv.Mihovila z 11.-12.století, který je vlastně předromantická bazilika. Věž Zale, postavena v 17.století za účelem obrany proti Turkům, se nachází nad Igrane.

Dominantou v Igrane je vysoká zvonice, postavena roku 1920, např.zvonice splitské katedrály. Hned vedle něj se nachází farní kostel Svaté Panny Marie, který pochází z 18.století. Na břehu si můžeme všimnout barokního letního domu rodiny Šimić-Ivanišević, který byl výrazně přestavěn.

Port má vlnolam a mohou se k němu přivázat menší jachty. Igrane nabízí typicky dalmátskou atmosféru pro dovolenou a klidný pobyt. Mimo křišťálově čistého moře a příjemných procházek, se mohou návštěvníci uvolnit v boccia, minigolfu a vodních sportech.

Prosíme počkejte chviličku!