Jezera - Turistický průvodce

JEZERA - Ostrov Murter, Chorvatsko : Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Jezera je rybářské městečko na ostrově Murter, vzdálené 3 kilometry od mostu v Tisnom. Městečko dostalo jméno malých jezerech, které vznikají v průběhu podzimu a zimy, kvůli dešťům, které se vlévají do mnoha krasových údolí. Mezitím, už s prvními jarními slunečními paprsky jezera vysychají. Není známo, kdy městečko bylo založeno, ale se předpokládá, že je to dobře chráněná zátoka, ve které jsou Jezera umístěna. První obyvatelstvo přišlo začátkem 13.století. Na místu, kde se nachází starý kostel z roku 1720. Postaven je i kostel Panny Marie Zdraví.

Chudá půda přinutila okolo 800 obyvatel ať svoji existenci hledají blízko moře. Jezerani jsou dnes výborní rybáři a námořníci, i pole dokáží zkrotit. Narozdíl od tradičních povolání se zabývají zemědělstvím, vinařstvím, olivnářstvím a rybářstvím. Jezera znamenají velký turistický potencionál. 500 lůžek v soukromém ubytování, apartmánová vesnice s 320 ti lůžky, také autokemp vysoké kategorie, umístěn mezi stoletými olivovníky a borovicovým lesem, různorodost ubytování uspokojí každého hosta. V přírodně zakrytém přístavu je postavena i marina s kapacitou 250 ti vázacími místy, otevřená je celý rok.

Jezera nabízí mnoho slunce, čisté moře a zátoky s překrásnými plážemi, což jsou předpoklady pro klidnou a pohodlnou dovolenou. Milovníci ryb si přijdou jistě na své, čerstvá ryba je zde dílem každodenní nabídky. V letních měsících se zde koná škola yachtingu. Jezera jsou jednim z odjezdových míst na Kornaty. Nabídka domácích výrobků, kuchyně připravená tradičním způsobem, zejména mořské plody a všechny podmínky pro klidnou dovolenou na ostrově. Jezera uspokojí každého hosta. Však i více z nich, protože zde se hosté stále vracejí.

Prosíme počkejte chviličku!