Kali - Turistický průvodce

KALI - Ostrov Ugljan, Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Kali je turistická lokalita a přístav na jihovýchodním pobřeží ostrova Ugljana, vzdálená je 3 km jihovýchodně od Preka. Toto typické středomořské místo je největší lokalitou na zadarských ostrovech a je jedním z nejznámějších rybářských destinací na Jadranu. Obyvatelstvo se mimo uvedený rybolov zabývá i námořnictvím, zemědělstvím, vinařstvím a olivnářstvím. Zvláštní pohodlí mu dodává mnoho přivázaných velikých rybářských lodí. V srpnu se zde konají tradiční Rybářské kaljské noci.

Z Kalija vede cesta na druhou stranu ostrova, kde se nachází dvě oblázkové zátoky, velmi atraktivní pro koupání, Lamjana velká a malá. Jsou oddělené poloostrůvkem. Před samým pobřežím na tomto místě je ostrůvek Ošljak, rovněž atraktivní pro koupání a výlet. , Poprvé je o něm zmiňováno roku 1343. Barokní kostel vyměnila roku 1698, stará budova. Na kopci, nad vesnicí je kostelík Sv.Pelegrina ze 14.století.


Prosíme počkejte chviličku!