Krvavica - Turistický průvodce

KRVAVICA - Makarska Riviera ,Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Kravica je malé městečko umístěno na západním dílu Makarské riviéry, na svazích Biokova, vzdálené 6 km jížně od Bašky Vody. Archeologické lokality (Gradina, Lazine, Zakuće) a několik archeologických nálezů(mince, víko sarkofágu… ) hovoří o životu tohoto místa v antické době. Město ovšem není osídleno před 18.stoletím. Jméno Krvavica je poprvé zmiňováno roku 1792.

S výstavbou stejnojmenného turistického komplexu se začalo roku 1960, v samé blízkosti moře. S hlavní budovou zvláštího kulatého tvaru, tohoto turistického komplexu, tak začal cestovní ruch v Krvavici. Dnes městečko nabízí ubytování v moderních apartmánech a pokojích v soukromých domech. Rovněž je k dispozici turistům nakupování v obchodech a další hotelové zařízení.

Kromě krásné bílé písečné pláže v Krvavici má jeden přírodní fenomén – Klíč kuk-vysoká stěna nad tímto místem. Na začátku tohoto století dostalo městečko svůj přístav.

Prosíme počkejte chviličku!