Maslinica - Turistický průvodce

MASLINICA - Ostrov Šolta, Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Klidná modrá zátoka nahrazuje dřívější rybářskou tradici s turisticými zajímavostmi a v typických hospůdkách se nabízí domácí strava připraven tradičním způsobem. Vesnice je obklopena různorodými středomořskými bylinami a olivovníky udržující atmosféru starých řemesel ostrova – olivnářství. Dovolená v Maslinici nabízí klidnou dovolenou v blízkosti atraktivních výletních destinací: ostrov Hvar, Korčula, Vis a město Split, Makarská a Dubrovník.

Maslinica je jediná vesnice a přístav ve stejnojmenné zátoce, na západním pobřeží ostrova Šolta. S její jížní strany nacházíme velmi pěknou krajinu, s malebnými zátokami a borovicovými lesy, před samým místem se nachází souostroví se sedmi ostrovy. Na největším z nich je v 5. a 6.století postaven starý křesťanský klášter jehož pozůstatky můžeme zhlédnout i dnes.

Z koncem 8.století pochází hranolová věž se střílnami (v zálivu). Vedle ní, je roku 1708 přidán dvoupatrový barokní zámek s čtvercovým nádvořím a nad hlavním vchodem je nadpis s erbem rodiny Marinis-Marchi.

Tak začíná historie tohoto místa, kde v roce 1703, uvedený šlechtic rodů Marchi požádal od benátského ,,guvernéra,, povolení, aby mohl postavit novou vesnici a zámek s obrannými věžemi, na ochranu před častými útoky pirátů.

Dnes je zámek přeměněn na atraktivní a dobře známou restauraci ,,Grof Alberti,,. Přirozené označení olivovníků dokončuje historicko-architektonické cennosti barokního zámku, rovněž malebné okolní domečky. Rybářská vesnice se rozvinula na pobřeží během 18.století. Na ostrůvku Stipanska jsou ruiny starokřesťanské baziliky s podélnými dispozicemi a s půlkruhovou apsidou.

Místní silnice je spojena s vesnicemi na ostrově. Pobřeží v blízkosti Maslinice je s členitá zátokami s malými oblázkovými plážemi. V zátoce mohou kotvit jachty, protože je dobře schovaná od všech větrů.

Klidná modrá zátoka nahrazuje dřívější rybářskou tradici s turisticými zajímavostmi a v typických hospůdkách se nabízí domácí strava připraven tradičním způsobem. Vesnice je obklopena různorodými středomořskými bylinami a olivovníky udržující atmosféru starých řemesel ostrova – olivnářství.

Dovolená v Maslinici nabízí klidnou dovolenou v blízkosti atraktivních výletních destinací: ostrov Hvar, Korčula, Vis a město Split, Makarská a Dubrovník.

Prosíme počkejte chviličku!