Nin - Turistický průvodce

NIN - Chorvatsko, Zadar: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Nin je pobřežní městečko, 17 km severozápadně od Zadaru. Vznikl na velmi nízkém poloostrově Ždrijac, který byl změněn na ostrov, díky kanálu, který byl vykopán ve 14.století. S pevninou je spojen mostem. Obyvatelstvo se zabývá zemědělstvím, pěstováním vinné révy, olivnářstvím a ovocnářstvím, rybolovem a cestovním ruchem.

Nin je nejstarší chorvatské královské město, v němž v 7.až 10.století, pobývali vladaři a biskupové. Už v římských dobách, kdy se jmenoval Aenoma, měl forum, amfiteátr a akvadukt, rovněž pravidelnou síť ulic.

Nin je zničen během avarsko-slovanské loupeže v 7.století. V raném středověku byl obnoven a v 9.století zde pobývají chorvatští vladaři a biskupové. Nejdůležitější památkou z tohoto období je zcela zachovalý kostel Sv.Kříže, budova s křížovým půdorysem s kupolí.

Nin spojuje historické bohatství s přírodními krásami, také nabízí skvělé možnosti pro dovolenou a rekreaci. Má několik lagun, ve kterých je teplota 2 nebo 3 stupně vyšší než na otevřeném moři. Kvůli největšímu množství léčebného bláta na Jadranu, je zde velmi populární a léčebný cestovní ruch. Jeho pláže a atrakce, které jsou nabídnuty v moderních hotelových komplexech, vytváří velmi atraktivní turistickou lokalitu.

Četné restaurace a hospůdky nabízí domácí a mezinárodní speciality. Kromě toho, nabízí Nin možnosti pro sport a rekreaci, sportovní rybolov a lovecký cestovní ruch. Během celého roku si můžete v galerii ,,Višestav,, prohlížet dílá známých chorvatských umělců. A v letní sezóně se odehrávají zábavní večery.

Prosíme počkejte chviličku!