Pakoštane - Turistický průvodce

PAKOŠTANE - Chorvatsko, Biograd: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Pakoštane je malá turistická lokalita, nedaleko od Biogradu, vzdálená 35 km jížně od Zadaru. Stará část vesnice se nachází podél moře a nový díl se nachází podél Jadranské dálnice. Město je umístěno v širokém zálivu naproti Národního parku Kornati, chorvatského potápěckého ráje. Nedaleko od pobřeží je několik romantických ostrůvků, ideálních pro podmořský rybolov, ale rovněž štítí přístav od větrů.

Na samém místě, ale i v okolních lokalitách se nachází krásné pláže ve stínu borových lesů a bohaté středomořské vegetace. Jeho atmosféru moře a blízkost hlavních center Zadaru a Biogradu, jako i čisté moře s náležícími ostrovy této oblasti, jsou ideálními důvody pro návštěvu Pakoštanima.

Mnohé tradiční festivaly a akce, které se vždy organizují v rámci Karnevalu a 40 dní po Velikonocích je svátek Kříže, také Den obce 30.července a v prvním týdnu srpna se koná Letní festival.

Mezi Pakoštane a Biograda se nachází dvě důležité turistické lokality. Jedna velká vesnice pro dovolenou se nachází ve velkém Červeném zálivu, pokrytá hustou středomořskou vegetací a borovicovým lesem, s atraktivními plážemi a se zakrytým přístavem pro sportovní lodě, s různými bazény, vodním vybavením a vodními lyžemi. Zde se nalézá klub, který je známý po celém světě jako zvláštní druh letního letoviska, které napodobuje atmosféru v " divoké přírody ", ale i přes to nabízí modernost a pohodlnost moderního světa.

Prosíme počkejte chviličku!