Petrčane - Turistický průvodce

PETRČANE - Chorvatsko, Zadar: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Petrčane jsou městečko a přístav na pobřeží stejnojmenné zátoky, mezi Zadarem a Nina, starých chorvatských měst (13 km severozápadně od Zadaru). Hospodářství je založeno na zemědělství, rybářství a acestovním ruchu. Přístav je dobře chráněný a v něm mohou kotvit menší jachty.

Petrčane mají pěkné betónové, oblázkové a písečné pláže na konci hustého borovicového lesa. V lese se nalézá i moderní hotel se sportovními hřišti a bazén pro plavání. Pokud si přejete aktivní dovolenou, Petrčane vám nabízí různorodé sportovně-rekreační vybavení. Geografická poloha je vhodná pro vycházku ostrovem zadarského souostroví, také návštěvu Národního parku Kornaty. Věžní hodiny, které se již dávno přeměnili v obytnou budovu, zvanou Kulina, která je velmi dobře zachovalá.

Ve středověku v Petrčanima se nacházeli zbytky zadarského kláštera Sv.Krševana a Platona. Na jihovýchodě od vesnice, na pobřeží, je zachovalý romantický kostelík Sv.Bartolomea nebo masivní věžní hodiny, které se již dávno přeměnili v obytnou budovu, zvanou Kulina, která je velmi dobře zachovalá.

Prosíme počkejte chviličku!