Podgora - Turistický průvodce

PODGORA - Makarska Riviera ,Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Podgora je osada a přístav na Makarské rivéře, vzdálená 9 km jihovýchodně od Makarské a 70 km od Splitu. Nachází se v centru dalmátského pobřeží, na začátku cesty do Vrgorce.

Všechny budovy jakéhokoliv významu byly postaveny po odchodu Turků a poté co přestalo jakékoliv nebezpečí jejich návratu. V pozdě barokním stylu rodina Mrkušić postavila svoje letní sídlo, které dnes představuje klasický kostel z roku 1802. Klasicismus rovněž připadá i farní kostel Všech svatých v Gornjoj Podgori z roku 1764, tento kostel je jeden z nejmonumentálních budov na Makarské riviéře.

Na hřbitově se nachází památník Mihovila Pavlinoviće, je dílem Ivana Rendiće, jeden z nejvýznamnějších jednotlivců Illyrian hnutí. Na kopci nad přístavem je velký památník z roku 1962, který představuje křídla racka. Po zemětřesení je postaven nový kostel moderního stylu, ve tvaru lodě.

S výstavbou prvního hotelu Praha, roku 1922, začíná moderní cestovní ruch, i když stále ještě na počátku šedesátých let Podgora byla malá rybářská vesnice, krerá se tak proměnila na moderní turistické letovisko a k tomu se postavila Jadranská dálnice. V Podgoře je kapacitala hotelů skoro 200 lůžek a okolo 3 600 postelí v soukromém ubytování. Na mysu Sutikla se nachází stejnojmenný autokemp s 300 místy pod stoletými olivami. Ať se nacházíte kdekoliv budete hosti, příjemní a pohostinní obyvatelé, krásná mediteránská příroda. Podgora je ideálním místem pro dovolenou.

Umístěna je na dílu Středomoří, v zcela čistém životním prostředí, zde slunce zapadá v tisíce barvách, rána voní přírodou. Pláže jsou překrásně pokryté bílými čistými oblázky, díky přiměřeným mořským proudům se můžete koupat od května do řijna, nebo si můžete vybrat svoji dovolenou v každém ročním období díky příjemnému podnebí.

Národní a mezinárodní jídla a pití si můžete vyzkoušet v mnoho restauracích, pizzeriích a hotelových zařízeních. Můžete se bavit v klubech a kavárnách. Během července a srpna se můžete každý týden zúčastnit představení nebo tradičních dalmatských písní. Oslava svatého Vincenta, patrona Podgory, je tradiční festival, který se koná první neděli po Nanebevzetí Panny Marie (15.srpna).

Podgora má mnoho sportovních zařízení pro hosty, kteří milují aktivní dovolenou např.tenis, házenou, košíkovou a bowling, vodní lyžování, surfing, potápění, jízda lodí nebo sportovním gliserem. Taktéž se organizuje chození po horách, foto-safari, sportovní lov v blízkém přírodním parku na Biokovu.

Prosíme počkejte chviličku!