Promajna - Turistický průvodce

PROMAJNA - Makarska Riviera ,Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Promanja leží v oblasti pohoří Biokovo, podél staré pobřežní cesty, vzdálená je 4 km jížně od Baške Vode, přičem 6 km od města Makarská. Jméno města se poprvé zmiňuje v roce 1674, i když velké množství archeologických nálezů (keramika, amfory, mince…) svědčí o životu tohoto místa již od 2.století před Kristem. Pohřební naleziště šperků ( perlové náhrdelníky, náramky a prsteny) je to jedno z hlavních nalezišť pozdní antiky v oblasti Makarské riviéry.
V posledních letech se město rozkládá na pobřeží v důsledku rozvoje cestovního ruchu. Ve skutečnosti jsou základy cestovního ruchu spojeny s výstavbou blízké vesnice pro děti, které mají problémi s respiračními nemocemi. V poslední době je vybudováno mnoho soukromých domů, které nabízí velmi kvalitní pokoje a apartmány, začátkem tohoto století je postaven i první hotel vysoké kvality.
Promajna má upravenou cestu kolem moře, která vede do nedaleko vzdálené Bašky Vody, místo má velmi dobrou infrastruktůru a má veškeré vybavení, které turisté potřebují (pošta, obchody, cestovní kancelář, směnárna ). Někdy se organizují různé akce zábavného charakteru, v Den díkuvzdání (5.srpna) se koná Rybářská noc. Místní restaurace nabízí všechny typické gastronomické speciality. Nakonec dlouhá oblázková pláž, teplé a čisté moře, čistý vzduch, také chráněná příroda, to vše jsou charakteristické znaky Promajne.

Prosíme počkejte chviličku!