Splitska - Turistický průvodce

SPLITSKA - Ostrov Brač, Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Splitska je vesnice a přístav, umístěný na severním pobřeží středodalmátského ostrova Brač. S pevninou je spojen trajektovými linkami Split-Supetar, z kterého vede cesta 7 km východně po hlavní cestě ve směru Postira. Tradičními profesemi je pěstování oliv, zemědělství a vinařství, stále více se rozvíjí cestovní ruch děkující pěkným plážím se zátoky, které jsou hluboko ukryty, prudké zálivy jsou Splitska a Zastup obklopeny borovicovými lesy.

Toto místo je vyjímečné krásy, mimo pěknou přírodu oplývá aristokratským šarmem díky renesančnímu zámku rodiy Cerinić-Cerineo z roku 1577. Ve farním kostelu Blažené Panny Marie můžete vidět renesanční obraz Madony s dítětem.

Splitska je výborná destinace pro ty, kteří milují procházky po přírodě. Rovněž můžete navštívit velmi malebné místa jako Škripa, které je vzdáleno 45 minut chůzí (3 km do kopce) nebo Postire, vzdálené 30 minut, ještě Dole také vzdálené 30 minut. Ve městě se nachází tři restaurace, kavárna a obchod. Hlavní oslavou ve městečku je svátek Nanebevzetí Panny Marie 15.srpna. Splitska nejvíce odpovídá klidné rodinné dovolené, která má ráda domací stravu, víno s místních vináren a ubytování v soukromých domecha a apartmánech.

Prosíme počkejte chviličku!