Srima - Turistický průvodce

SRIMA - Chorvatsko, Šibenik: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Srima je turistická osada šibeňského přímoří, vzdálená je 3 km jihovýchodně od Vodic, na hlavní cestě, která se za Vodicema odděluje od Jadranské dálnice. V posledních dvaceti letech se velmi rychle rozvíjí cestovní ruch, díky výstavbě kvalitních ubytovacích kapacit v rodinných domech a domech pro dovolenou, také mnohé kempy. Srima svými oblázkovými plážemi přitahuje milovníky klidu a dovolené v malém typickém dalmátském místě.
Osada už vznikala ve středověku, obyvatelé před nebezpečím z Turků, uprchli na nejbližší ostrov Prvić a zakládali osadu Sepurine. Ukončením nebezpečí z Turků, koncem 17.století se vracejí do Srimu.
Na místě se nachází několik archeologických lokalit z raně křesťanského období (starokřesťanská bazilika z 6.století), poprvé je zmiňováno o osadě začátkem 16.století. Určitě je nutné navštívit Severní kostel z 6.století, také Jížní kostel, romantický kostelík Panny Marie Srimské z 12.století.

Pokud hledáte místo pro klidnou dovolenou, dále od hotelů a rušných městeček, doporučujeme vám apartmány, pokoje a domy pro dovolenou v Srimi. V případě potřeby zábavy, dobrého jídla, určitě navštivte Vodice, známá turistická destinace. V blízkosti jsou turistická místa Tribunj a Skradin s Národním parkem Krka a také ostrovy Prvić a Zlarin.

Prosíme počkejte chviličku!