Sukošan - Turistický průvodce

SUKOŠAN - Chorvatsko, Zadar: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Sukošan je městečko a malý přístav ve velké zátoce (přístav Sukošan), vzdálený 11 km jihovýchodně od Zadaru, na půl cesty mezi Bibinja a Biogradem. Obyvatelstvo se především zabývá zemědělstvím, vinařstvím, pěstováním oliv a ovoce, rovněž cestovním ruchem.

Sukošan ctí staré tradice jako je oslava Sv.Kasijana, patrona města Sukošan (13.srpen). Farní kostel Sv.Kasijana, pravděpodobně postaven v 11.století (zůstává s motivem proutí – krajková ozdoba), dnešní vzhled si zachoval ze 17.století. Dále jsou zajímavé pozůstatky letní vily arcibiskupa zadarského na ostrůvku v zálivu, také pozůstatky středověkého opevnění z 15.století, které bylo postaveno bribirskými vévody na mysu Bribirčina. Středověká kaple se nachází na silnici, vzdálená 3.5 km severovýchodně od městečka.

Město má několik písečných pláží, protože se Sukošan nachází v mělké chráněné zátoce. Zde si vychutnáte příjemnou procházku přes úzké tradiční uličky a pěkný borovicový les a ovocné sady. Díky četným restauracím a hospůdkám, Sukošan je městečko výborného vína a přátelského obyvatelstva.

Sukošanská marina Zlatý přístav, v blízkosti Sukošana, je jedním z nejvyhledávanějších na Jadranu. Má 1200 vázacích míst pro jachty v moři a 600 vázacích míst na zemi, z nichž 200 je zastřešeno. Marina je otevřená během celého roku. V rámci Karnevalové sezóny, ,,luzari,, mají zde masky typické pro Sukošan, představují zvláštní atrakci. Sukošan ské noci v srdci sezóny vám nabízí opravdu dobrou zábavu. Místo je ideální pro všechny, kteří si přejí být součástí nedotknuté přírody, v kombinaci se sportovně-rekreačním aktivitami.

Prosíme počkejte chviličku!