Sveti Filip i Jakov - Turistický průvodce

SVETI FILIP I JAKOV - Chorvatsko, Biograd: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Sv. Filip a Jakov je městečko a letní letovisko na nižším dílu pobřeží mělkého moře, 25 km jížně od Zadaru. Je to velmi malebné městečko na Zadarské riviéře, ozdobeno nízkymi oddělenými zátokami a mnohými ostrůvky. Toto místo je doporučováno pro relaxaci, s atraktivními písečnými, oblázkovými a skalnatými plážemi.

Městečko dostalo jméno po rekonstruhovaném středověkém kostele, posvěcenému apoštoly Filipu a Jakovu. Až do tureckého dobývání, vesnice se jmenovala Rogovski Pristan, protože sloužila jako místo odpočinku benediktinského kláštera v Rugovu, ležící severovýchodně od Filipa a Jakova. Klášter postavili chorvatští králové v 11.století, když chorvatský kapitál byl v blízkosti Biogradu. Odpočinkové místo Turci několikrát zpustošili a nakonec jej zcela zničili Benátčané ve válce s Krétou. Pozůstatky budov jsou integrovány do domu rodiny Pelicarić. Klášter v Rugovu je také zničen, ale ještě můžeme vidět jeho pozůstatky. Kostel Sv.Roka, postaven v 11.století je rovněž obnoven, přežil staletí téměř neporušen. V něm se nachází zajímavý gotický kříž, který je ze 14.století.

Okolo Sv.FIipa a Jakova je pobřeží nízké a proto geomorfologicky méně bohaté a moře je plytké. Kvůli tomu se zde nachází mnohé malebné, turisticky zajímavé místa. Také se velmi blízko nalézá Zadar, staré a bohaté město s mnohými kulturními a zabavními aktivitami, které fungují během celého roku a co teprve mohou vidět hosté v letní době? Rovněž Biograd je velmi blízko, je vzdálen jen 5 km. I zde můžete najít pěkné místa pro vychutnání teplých dlouhých večerů.

Prosíme počkejte chviličku!