Tribunj - Turistický průvodce

TRIBUNJ - Chorvatsko, Šibenik: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Tribunj je městečko a přístav, který se nachází na malém poloostrově, vzdálený 4 km západně od Vodic a je dílem atraktivní šibeňské riviéry. Obyvatelstvo se zabývá zemědělstvím, rybářstvím a cestovním ruchem. V celé oblasti městečka se nachází několik pláží a zátok, z kterých je nejlepší zátoka Sovlja. Menší jachty mohou zakotvit v přístavu, ale pro ty větší je přístav na jihovýchodě od městečka.

Městečko vzniklo v 16.století, na malém poloostrově. Zakládali ho uprchlíci z nedalekého pevninského místa. Zachovalé pozůstatky z opevněných zdí se datují z doby benátské vlády. V blízkosti se nalézá starý Jrujevgrad, který obsahuje ruiny střdověkých hradeb a kostel Sv.Mikuláše z roku 1452. Ještě jeden středověký kostel se nachází na východě od města.

Trigunj má největší rybářskou flotilu ze střední Dalmacie, poté co se tribuňská promenáda mění, když se rybáři vracejí z moře, v nejlepší rybí tržnici svěžích ryb a korýšůp. Oblázkové pláže jsou příznivé pro dovolenou s dětmi a různorodá je i nabídka sportovního vybavení: tenis a boccacio, malý fotbal a košíková, škola potápění, yachting a podmořské safary. Ani zábavný život nezůstává pozadu: tradiční večery a lidové slavnosti, také zábaní programy.
Tribunj je malé rybářské místo neodolného šarmu. Podle staré tradice se každým rokem konají závody oslů.

Prosíme počkejte chviličku!