Turanj - Turistický průvodce

TURANJ - Chorvatsko, Biograd: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Turanj je menší turistické letovisko, 23 km jihovýchodně od Zadaru, hned v blízkosti Sv. Filipa a Jakova a Biogradu. Zde je pobřeží velmi nízké a proto je geomorfologicky chudé, rovněž je moře mělké, vše to přispívá k tomu, že se zde nachází mnoho malebných, turisticky zajímavých míst.

Stravovací objekty a přednosti malého města učiní zde váš pobyt velmi příjemným. Mírné pláže, obklopené hustým borovým lesem vám nabízí příjemnou dovolenou, zvlášťě pro rodinnou dovolenou s malými dětmi. Krajina středomořské vegetace a blízkost překrásných ostrovů zadarského souostroví, Národní park Kornati, to vše učiní váš pobyt na tomto překrásném místě kompletním.

Můžete zde najít i některá naleziště historického a uměleckého významu, např. pozůstatky z antické doby, rovněž i velmi dobře uchovánu pevnost ze 17.století. Farní kostel z 15. stol., který byl několikrát obnoven, v jeho blízkosti je také středověká kaple vyznačující se zachovalým hlaholickým nápisem

Prosíme počkejte chviličku!