Živogošće - Turistický průvodce

ŽIVOGOŠĆE - Makarska Riviera ,Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Živogošće je vesnice a přístav na Makarské riviéře, umístěno na úpatí horského svahu Biokovo, vzdálené 14 km jihovýchodně od Makarské riviéry a 75 km od Splitu. Živogošće se skládá ze tří menších míst, vzdálené daleko od sebe: Porat, Mala Duba i Blato.
V Živogošće se nachází několik krásných oblázkových pláží obklopených borovicovým lesem. Vysoká kvalita ubytování – hotely, apartmány, tak i sportovní hřiště, příjemné procházky podél moře (Lungomare), dělají toto místo velmi příjemným pro pobyt.
Licijanův slavný epigram věnovaný místnímu zdroji vody, vytesaný do skály nad mořem, zůstal neporušen z římských časů. Živogošće, jeho současný název byl poprvé vzpomenut v roce 1434. Františkánský klášter byl založeln v roce 1616 a byl po staletí centrem duchovního života a gramotnosti Živogošće. Jeho součástí je i bohatá knihovna a umělecká díla, která mají velkou hodnotu. Pod františkánským klášterem je velký zdroj čisté vody, která zůstává během přílivu.

Prosíme počkejte chviličku!