Cavtat - Turistický průvodce

CAVTAT - Chorvatsko, Dubrovnik: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Staré město Cavtat je umístěno na jížních svazích poloostrova Rat,vzdálené nějakých 20 km jihovýchodně od Dubrovníku. V antické době se jmenoval Epidaurum, dnes je turistickým a kulturním centrem Konavle, nejjížnější chorvatský region. Je to město překrásných pláží a luxusních hotelů, ale i tradičního způsobu života a zachovalých tradic.
O jeho jméno se snažili Ilirové, také řečtí obchodníci, ale nakonec jméno Epidaurum dodali Římané a učinili ho svojí kolonií. Ví se, že cavtatský starý duch stále přetrvává, můžete jej lehce vidět a pocítit když jsem přijdete. Je to pokladnice bohatství, plná pověstí, umělectví a kultury.
Různé kulturní instituce se nachází v knížecím paláci, postaveném v renesančním stylu. Místní kostel Sv. Mikuláše je postaven v barokním stylu. V Cavtatu se nalézá rodný dům největšího chorvatského malíře Vlaha Bukovce ze začátku 20.století., zároveň je v domě jeho umělecká galerie. Jeho obrazy můžete obdivovat ve františkánském klášteru, známým díký svému krásnému renesančnímu vnitřnímu nádvoří. Na městském hřbitově, umístěném na kopci, v rozkošné zeleni, postavil nejznámější sochař Ivan Meštrović mauzoleum pro rodinu Račić, představuje sochařské dílo velkého významu.
Díky svojí kráse, přírodní i vytvořené člověkem, bujné vegetaci, bohatou historií a velmi příjemným středomořským podnebím, toto město povstalo jedno z nejvyhledávanějších evropských turistických lokalit. Cavtat dnes nabízí svým návštěvníkům vše co moderní destinace potřebuje. Pokud jste milovníci sportovních aktivit, máte mnoho možností aby jste uspokojili vaše požadavky např. potápění, vodní polo a plavání, tenis, vodní lyže, surfing a windsurfing. Rybaření, jízda na koni nebo safary můžete naleznout v nedalekých Konavlech.
Na repertoáru každoročních událostí v lednu nebo únoru je třeba vzpomenout karnevalové slavnosti, které zahájí zvláštní Malý karneval-fest. V červenci a v srpnu se koná Cavtatsko léto bohaté na kulturní sborové a folklórní večery. Nejslavnější den je svátek Panny Marie Sněžné (5.srpna), kdy se v rámci náboženských svátku slaví i Den díkůvzdání.
V Cavtatu jsou vaše mysly zaplavené nepopsatelnou vůní borových lesů, které letní vánek roznáší okolo, někde v dálce se nosí hlasy z nedaleké písečné pláže. Toto místo je primárně teplé, křišťálové čisté moře, kolem celého místa se táhnou atraktivní písečné, oblázkové a skalnaté pláže s promenádou ozdobenou nízkými palmami. Cavtatská promenáda je dlouhá 7 km, která prochází přes hustý borovicový les, nabízí vám příjemné okamžiky na vaší dovolené

Prosíme počkejte chviličku!