Korčula - Turistický průvodce

KORČULA - Ostrov Korčula, Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Korčula je historickým a turistickým centrem na severovýchodním pobřeží stejnojmenného ostrova jížního dalmátského souostroví. Okolní oblast je pokryta hustými borovicovými lesy. Jméno Corkyra Melaine – Černá Korčula, ukazuje na černou barvu ostrova, obrostlou borovicemi a ciprisy, protože ostrov je převážně pokryt typickým středomořským rostlinstvem, které se shoduje s klimatem, které je mírné a příjemné po celý rok.

Korčula udržuje pravidelné trajektové a katamaránové linky s pevninou. Do Korčuly můžete přijet ze Splitu, linka přijíždí buď do centrálního dílu pobřeží nebo se dostanete do jížního dílu z místa Drvenik, mezitím je však nejkratší trajektová linka z Orebiće na poloostrově Pelješac, plavba z něj trvá méně než půl hodiny.

Hospodářství je založeno na zemědělství, vinařství, olivnářství, ovocnářství, rybolovu, stavbě lodí, cestovnímu ruchu, potápěčům, také zpracování kamenu. Práce zručných korčulanských mistrů nás udivuje svým uchováním. Známá je také jako rodné místo Marka Pola, objevitelé a mořeplavci nazývají toto město ,,Malý Dubrovník,, díky svým malebným náměstím a středověké atmosféře.

Korčula je známá svým výrazným kulturním a historickým bohatstvím. Moreška je tradiční kavlírská hra, která na ulici Kočule přináší zvláštní živost. To je nejdůležitější kulturní akce ve městě, která se koná každým rokem 29. července, spolu s oslavou Sv.Turdora, ale i příležitosně během sezóny. Představení se koná vždy v Korčule, kořeny sahají do 15.století a je španělského původu. Je to bitva mezi vojsky Bílého a Černého krále, kteří soupeří o princeznu, kterou uvěznil Černý král. Po ostré bitvě s meči, Bílý král porazí Černého krále a vysvobodí princeznu.

Dnes je Korčula důležité turistické centrum s dlouholetou tradicí. Návštěvníkům se nabízí různé ubytování: hotely, apartmány, kempy, přístavy, také různorodé sportovní a rekreační vybavení. Korčula má i četné tenisové kurty. V létě jsou zvláště populární vodní sporty, můžete si pronajmout vybavení pro windsurfing a yachting. Také se ve městě nabízí organizování exkurzí, výlety na jachtě, potápěcké expedice, které vedou profesionální potápěči.

Korčula má velmi bohatý kulturní život a různé zábavné programy. Během léta se konají mnohé kulturní akce jako: muzikální festival, divadelní a také muzikální vystoupení. Gastronomická nabídka zahrnuje rybí speciality, výborná domácí vína (Pošip, Rukatac, Grk, Plavac), tímto je Korčula věhlasná ,,ostrov vína,,. Domácí kuchyni je rovněž známá díky koláčům a různým cukrovinkám.

Prosíme počkejte chviličku!