Murter - Turistický průvodce

MURTER - Ostrov Murter, Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Murter je jedním z větších vesnic na stejnojmenném ostrově Murter, který je spojen s pevninou u Tisnogu. Pod úpatím kopce Raduč, leží stará místa s typickou lidovou architekturou, množstvím archeologických vykopávek z antiky a středověku.

Nachází se 50 km od Zadaru a 30 km od Šibeniku, v zátoce Hramina. Ochraňují ho tři výběžky, v okolí bohatém písečnými plážemi, borovicovými lesy a starými olivovníky, můžete zde najít pravý středomořský ráj, ideální pro dovolenou. Ve vedlejší zátoce Slanica, leží pěkné upravené koupaliště a hotelový komplex, pokud milujete klidné pláže a tiché zátoky, v bezprostřední blízkosti je můžete naleznout.

Murter má spojitost z dávných antických časů, o kterém svědčí pozůstatky římské osady Colentum na Gradini, mezi zátokou Slanica a Hramina. Pod chorvatským jménem Srimac ostrov, byl zmiňován roku 1251. Z církevních památníků je třeba vzpomenout kapličku Sv.Roka z roku 1760, farní kostel Sv.Mihovila rekonstruhován roku 1770, ve kterém je zachováno několik cenných maleb, také kostel Panny Marie z Gradini. V Murteru se roku 1866 otevírá první vesnická knihovna na území celé Dalmacie.

Murter má zcela ideální podmínky pro rozvoj cestovního ruchu. Pěkné oblázkové pláže, velká ubytovací kapacita a široká nabídka služeb, jsou jen dílem toho, co Murter už roky dělá jednou z nejnavštěvovanější destinací tohoto regionu. Hostům je k dispozici tisíc lůžek v soukromých apartmánech, ostrov a jeho okolí jsou oblíbeným místem potápěčů. Pro ně je zde moderní marina, umístěna v murterské zátoce, s 350 vázacími místy v moři, 170 vázacími místy na pevnině, servis jachet a kompletní infrastrukturou. Přidáme k tomu četné restaurace a hostince, možnost sportovních aktivit na pevnině a na moři, rovněž různé kulturně-zábavné programi, budete mít dost důvodů proč si vybrat tento kraj.

Prosíme počkejte chviličku!