Nečujam - Turistický průvodce

NEČUJAM - Ostrov Šolta, Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Nečujam je turistická destinace a letovisko v zátoce na severním pobřeží ostrova Šolta. Nejmladší vesnice na ostrově, vznikla výstavbou víkendových domů, ale i plánovanou výstavbou hotelu. Nečujam je největší a podle ostatních nejlepší zátoka na ostrově, která každé léto přitahuje mnoho turistů.


Nečujam je centrem cestovního ruchu na Šoltě, nabízí příjemnou dovolenou, pro různé typy hostů a většina z nich jsou jeho stýlí hosté na této destinaci. Na pobřeží se nachází mnoho vybavení včetně turistické střediska, odpočinkové místa, četné domy pro rodiny s malými plážemi.

Trajektové spojení se Splitem je velmi časté, zejména v průběhu sezóny. Autobus a taxi služba vozí cestující z trajektu do dané lokality.


Současné archeologické naleziště nabízí k vidění stopy antického života. Na samém spodu zátoky, na její východní straně jsou zbytky hospodářských budov, přičemž v této lokalitě jsou hroby, také jsou zde nalezeny i náhrdelníky a mince. V blízkosti se nachází i pozůstatky gotického kostela z 15.století.

Vedle kostela se nachází jednoduchý kamenný domek, který připadal příteli básníka Marka Marulića, otci chorvatskému písemnictví. V domě se nachází jeho památní sbírky. V přední části domu je pamětní sloup, věnovaný Petru Hektorovići, básníku a spisovateli, který zde našel inspiraci pro své umělecké díla.

Dokonce i římský císař Dioklecián věděl o kvalitně místních moří okolo ostrova Šolta a jeho podmoří, proto se pod povrchem mohou najít zbytky zdí, které uzavírali zátoku a přeměnili ji na rybník.

Zátoky okolo Nečujma představují veliký potencionál pro rozvoj potápěckého a výletního cestovního ruchu. Tato zátoka okolo Nečujma je jedna z největších na Šoltě, zátoka ve které se díky své velikosti ztratíte. Její latinské jméno je Vallis Surda – Neslyšící zátoka.

Pláž v Nečujmu je největší na celém ostrově. Uměle je vysypaná. Pravidelně se udržuje a čistí, nachází se zde i sprchy, dvě kavárny, vodní tobogán, pronájem lodí, fast-food, tenisové kurty a stoly pro stolní tenis.

V letní sezóně se konají různé zábavy, mezi kterými se pořádají i tradiční rybářské slavnosti. Milovníkům sportu a rekreace nabízí tenisové kurty, minigolf, zejména rybolov a vodní sporty. Rovněž se organizují i výlety.

Nečujam také nabízí restauraci, pizzerii, bazén, kavárny, cukrárnu, salónek, disko-bar, supermarket, hřiště pro volejbal, cestovní kancelář, poštu a směnárnu.

Prosíme počkejte chviličku!