Novi Vinodolski - Turistický průvodce

NOVI VINODOLSKI - Chorvatsko, Crikvenica: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Novi Vinodolski je umístěn na strmém kopci, nad ústím Suhe Ričiny, na jihovýchodním dílu Vinodolske doliny. Město Novi Vinodolski se skládá z 20 vesniček.
Novi Vinodolski je vzdálen jen 30 km od letiště na ostrově Krk a 180 kilometrů od zahřebského letiště. Díky blízkosti hlavních dálnic, lokalita je velmi přístupná i řidičům z celé Evropy.
Kromě cestovního ruchu, Novi Vinodolski je historicky důležitý, protože Vinodolski kodex, je jedním z nejdůležitějších dokumentů ze středověku (1288 roku). Novi Vinodolski zdobí jeho staré město, pozůstatky kláštera Paulini, Frankopanský hrad se 4 věžemi, dům bratří Mažuranić a ještě mnohem více.
Při ubytování, které nabízí hotely, turistické osady, kempy, apartmány, pokoje a vily, je zde i městský přístav s místy pro menší jachty, sportovně-rekreační objekty, bazény a ostatní vybavení, které ucelí vaši dovolenou. Pláže jsou překrásně upraveny, mezi nimi se vyjímá písečná pláž Lišanj, obklopena borovým lesem, ideální pro děti i dospělé.

Prosíme počkejte chviličku!