Pag - Turistický průvodce

PAG - Ostrov Pag, Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Město Pag je centrum ostrova. Rozvinulo se v zajímavé jádro s věžemi a hradbami, které chrání bohatou kulturní historii. Město Pag je postaveno na dnešním místu v 15. století. V historii se už dvakrát stěhovalo kvůli nebezpečí Turků. Roku 1192 je postaven kostel Sv. Marie, která dnes dominuje oblasti Starého města. Jedna z důležitých událostí v historii města Pag, je získávání Buly krále Belé IV., který městu Pag donesl status svobodného královského města, roku 1244.
Na Pagu ještě můžete vidět výrobu soli starým postupem – vysoušení soli v malých hlíněných bazénech, do kterých se pouští moře (solany). Tyto solany jsou autentické a slouží jako vděčný motiv k fotografování. Město Pag je proslulé i výrobou krajky, která je chráněna už stoletím, každá je unikátní, tato únavná a pomalá práce žije i dnes na ulicích starého města.
Roku 1968 se otevírá první hotel, upravují se pláže, autokempy a silnice, vytváří se turistický rozvoj města. Pagskou zátoku obklopuje 20 oblázkových a písečných pláží. Město Pag dává možnost pro klidnou, ale i aktivní dovolenou, příjemnou i pro rodiny s dětmi i rekreanty.

Prosíme počkejte chviličku!