Preko - Turistický průvodce

PREKO - Ostrov Ugljan, Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Bohaté zadarské souostroví je rozděleno, před městem, do tří řád. V první řadě, relativně blízko pobřeží se nachází Ugljan a Pašman. Celý Ugljan a zvláště vesnice Preko, jsou umístěny přímo naproti Zadaru, jako jeho předměstí, tíhne svým obyvatelům. Ostrov Ugljan je spojen s mnohými trajektovými linkami. Hospodářství je založeno na zemědělství, vinařství, olivnářství, rybolovu a cestovním ruchu. Všechny města na ostrově jsou spojena hlavní cestou. Pobřeží v oblasti Preka, je částečně v lese, oplývá mnohými atraktivními plážemi. Mimo pobřežního pásu se vám nabízí ostrůvky Ošljak a Galovac, které leží před Preko. Turistům je nejpřitažlivější pláž na zalesněném ostrůvku Galovac, vzdálený 80 km od centra Preky. Preko má dlouhou turistickou tradici, v turistickém smyslu, spojuje okolní lokality Sutomišćicu, Poljanu a Ošljak na stejnojmenném ostrově. V Preku je dobrá pohostinská nabídka, v turistické sezóně se zde konají mnohé folklórní a zábavné programy. Z nejznámějších je Priješka legrica, tradiční lidové slavnosti.

V Preku se nachází romantický kostel Sv.Ivana Křtitele, který pochází z 12.století. V barokním farním kostele z 18.století, se nachází oltářní malba Franje Salghettija-Driolija. Na kopci, nad městečkem se tyčí veliké středověké opevnění Sv.Mihovila z 13.století, které postavili Benátčané, kolem dřívějšího benediktínského kláštera a kostela. Z hradeb se nabízí pohled na skupinu ostrovů před Zadarem.

Prosíme počkejte chviličku!