Rogač - Turistický průvodce

ROGAČ - Ostrov Šolta, Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Rogač je vesnička obce Grohote na severním pobřeží ostrova Šolta, vzdálená 2 km severozápadně od Grohota a je největším přístavem na Šoltě, ale i turistickou vesnicí. Pobřeží v blízkosti přístavu je členité a tím i bohaté na zátoky, které jsou dobrým předpokladem rozvoje potápěckého cestovního ruchu.
Rogač je spojen s místní silnicí, která vede přes další vesnice na Šoltě. Každodenní trajektové a katamaránové linky spojují Rogač se Splitem a se zbytkem ostrova, fungují zde autobusy a taxi služba.
Rogač je nejstarší místo na Šoltě, které v minulosti bylo vždy osídleno, ale kvůli strachu z pirátů a vzdálenosti od Šoltského polje, nikdy tady nebylo mnoho obyvatel.
Pokud se vrátíme daleko do minulosti zjístíme, že v římském období zde žili lidé. V jížní zátoce, pod jménem Banje jsou nalezeny pozůstatky římské farmy a také na severozápadním dílu zátoky se nachází pozůstatky římského rybníku s doprovázejícími zbytky zdí pod mořem. Nejzajímavější nález je jedna rustikální vila, která měla však i koupelnu.
Samotná pláž v Rogači se jmenuje Banje. Ale zde na ostrově, je která koliv kamenná plocha místem pro koupání, mnoho hostů dá přednost koupání a slunění na těchto kamenných plochách podél moře. Proto vám doporučujeme krátkou procházku podél moře, kde naleznete i tyto místa ke koupání a budete mít soukromí.
Turistická nabídka Rogača zahrnuje pěkné soukromé apartmány, rovněž pohostinskou službu, která zahrnuje pizzerie a kavárnu. Spolu s nedotknutou přírodou máte všechny možnosti, aby jste byli spokojeni na své dovolené.

Prosíme počkejte chviličku!