Rovinj - Turistický průvodce

ROVINJ - Istrie, Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Rovinj je umístěna na západním pobřeží Istrie. S Porečí je nejsilnějším turistickým centrem Istrie, také nejsilnějším na Jadranu. Podnebí Rovinje je středomořské. V rovinjském souostroví se nachází 22 ostrovů nebo ostrůvků, z kterých jsou největší Sv. Andrija a Sv. Kateřina. V oblasti města Rovinj se nachází 10 hotelů, několik kempů, hotelové komplexy a hotelsko-apartmánové komplexy. Největší kemp v Rovinji je Valalta, typ námořnické osady, která je jednou z největších a nejlepších v Chorvatsku. Kdysi v brzkých ranních hodinách 13.07., roku 800, na rovinjském pobřeží se vynořil z vody mramorový sarkofág Sv. Eufemie, Rovinj tak byla spojena s touto mučednicí, svátek se slaví 16. září. Kromě kostela Sv. Eufemie, navštivte místní muzeum, Centrum pro historický výzkum, Eko muzeum ,, Dům Batana,, Městské divadlo a další instituce.
Rovinj jako turistická destinace nabízí velký výběr restaurací, hospůdek, kaváren, barů a ostatních hostitelských objektů, kempy a hotely v nejatraktivnějších zónách, v blízkosti moře a pláže, nabízí se vám přímý kontakt s přírodou a vůní Středomoří.

Prosíme počkejte chviličku!