Sali - Turistický průvodce

SALI - Ostrov Dugi otok, Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Sali je vesnička i přístav ve stejnojmenném zálivu na severovýchodním pobřeží Dugega otoka. Jméno dostala po dřívějších solanách a toto jméno poprvé zaznělo roku 1105. Hospodářským základem je zemědělství, vinařství, výroba olivového oleje, ovocnářství, rybářství a cestovní ruch.

Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie byl postaven na místě raně středověkého kostela (pozůstatky fragmentů s pletenými ornamenty), vstupní část s gotickou klenbou se zbytkem kostela, který byl postaven mistrem Jurajem Lukačevićem 1465.

Zejména je atraktivní Saljsko turistické léto, spojené s pravoslavným svátkem Vele Gospe (15.srpna). V rámci Saljského léta jsou dodržovány známé Vesnické zvyky, představení které svojim způsobem očaruje mnoho turistů, ukazuje na bohaté tradice a zvyky které do Sali láká stovky potápěčů s velikými i velkými jachtami. Za zmínku stojí shlédnout tradiční oslí závod a veselá osvětlení lodí.

Prosíme počkejte chviličku!