Tučepi - Turistický průvodce

TUČEPI - Makarska Riviera ,Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Tučepi, městečko umístěno na Makarské riviéře, 6 km jihovýchodně od Makarské, je to antické místo se čtyř tisíceletou minulostí, postaveno na území římské vily.
Původně vesnice, která přežila i středověk, potvrdit to mohou části nábytku z raně křesťanského kostela, vykopány na hřbitově jako i několik středověkých hrobek, tak kostel Sv. Juraja postaven na konci 11.stoleti, ktery se vyznacuje romanticko-gotickym styelm.Nynejsi jmeno Tucepi roku se poprve zminuje roku 1334. Slechticke rodiny Ivanišević a Lucić-Pavlović z Makarske vlastnily barokni vily blizko more.
Tučepi jsou dnes moderni turistickou destinaci. Kapacita destinace je 2000 luzek v hotelovych komplexech a vic jak 4 500 luzek v soukromych domech. Take je zde nekolik desitek restauraci, hospudek a jinych hotelovy zarizeni s velkou radou potravin a napoju. V Tučepech se nachazi dlouha 4 km pisecna plaz, ktera se tahne podel promenady v cele sve delce.
Bohata je i nabidka zabavno-kulturnich programu pres organizovane "Letni večery v Tučepech" pri uskutecnovani mnohych akci. Po znacenych cyklistickych trasach muzete navstivit okolni vesnice, ktere jsou vdzalene 30 - 50 minut, na druhe strane od more. Zde si muzete vychutnat klid a pocitit silu moudrosti minulych staleti.


Prosíme počkejte chviličku!