Umag - Turistický průvodce

UMAG - Istrie, Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Umag, malé město a přístav na severozápadním pobřeží Istrie, představuje ,,dveře Chorvatska v Evropě,,. Umag je dnes město cestovního ruchu a sportu. Zvláště je známý jako sportovní centrum Istrie s ohledem, že po celá léta jako hostitel turnaje ATP, hostil řadu osobností tenisového světa.
Už od věku, jej objevili římští šlechtici a rozhodli se přivlastnit jako svoji rezidenci, lesk, rozkoš a elegance těch časů se odráží na benátských domech, které jsou umístěny ve staré části Umagu.
Dohromady je 40 km vzdálen od Trsta, 150 km od Ljublany a 50 km námořních mil od Benátek, je oblíbeným místem pro dovolenou, s vyjímečnými výletnimi možnostmi. Za zády Umagu se skrývá doposud málo známá turistická atrakce, kromě horolezectví, speleologie a ostatních aktivit pro milovníky pravého dobrodružství. Starý Umag je umístěn na malém poloostrově, nový se táhne hlavním pobřežím, na kterém jsou umístěny jeho hlavní ubytovací kapacity. Kolem Umagu jsou známé ještě dvě turistické destinace: Savudrija, se svým nejstarším zděným majákem na chorvatském Jadranu a Lovrečica jako klidná oáza rodinné dovolené. V Umagu se nachází jedna z nejprestižnějších ACI marina s Modrou vlajkou. Turistický mini vláček spojuje Umag s Katorom, kde se nachází římsko archeologické naleziště. Moře v Umagu je křišťálově čisté a příjemné na koupání, od května do října. Ubytování se nabízí v hotelech, hostelech, vilách a soukromých apartmánech. Vyzkoušejte istrijské speciality, zvláštní tartufe, strávite aktivní dovolenou na mnoha sportovních hřištích, zabavte se na folkórních představeních během celého roku. Vše je přizpůsobené vkusu a potřebě hosta.

Prosíme počkejte chviličku!