Vodice - Turistický průvodce

VODICE - Chorvatsko, Šibenik: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Vodice jsou město a přístav v severní Dalmacii, 11k m severozápadně od Šibenika, po Jadranské magistrále. Obyvatelstvo se zabývá zemědělství, rybářstvím a cestovním ruchem. Vodice dostaly jméno po velkém množství pitné vody v samé blízkosti. Poprvé je o nich zmiňováno začátkem 15.stoleté. Překrásné oblázkové pláže, klidné zátoky a čistý vzduch přispěly k rozvoji cestovního ruchu, který vznikl v začátcích 60 tých let a dnes je toto město zcela zasvěcené této činnosti.
Vodice je relativně nové město, poprvé je o nich zmiňováno roku 1402.
Město se bránilo proti tureckým útokům, pevnými hradbami s několikými věžemi, z kterých se dochoval jen díl zdí, který se jmenuje Čorićkula. Malý kostel Sv.Križa (dřívější farní kostel), který byl postaven roku 1662 a je dílem Vickem Ivanovem z Korčuly, umístěn je na hřbitově západně od města.
Spolu s různorodou nabídkou ubytování jako hotely, apartmány, kempy a jedinečná bohatá gastronomická nabídka vytváří Vodice velmi populární letní lokalitou. Má více jak 100 ubytovcích zařízení, z nichž půlka nabízí různorodou stravu (ryby, korýše, mušle, tradiční jídla), týká se i starých originálních dalmátských jídel. Ve Vodicích jsou pro Vás připraveny tři tenisové kurty, fotbalové hřiště, rovněž i hřiště pro košíkovou a volejbal. Sportovní centrum se nachází v blízkosti hotelu Olimpija. Sportovní rekreační nabídka zahrnuje i kurzy potápění, windsurfingu i podmořského fotografování.
Pokud milujete dynamickou a bohatou dovolenou, Vodice jsou tím pravým místem pro Vás. Tradiční slavnosti ve Vodicích, které se konají v srpnu, také den Panny Marie Karmelićanské (16.července) představují zvláštní akce. Vodice, začátkem června, pořádají chorvatský Radijský festival. Galérie ,,Bast,, a ,,Strikoman,, rovněž přináší kulturní nabídku místa. Pořádají se i organizované výlety. Vodice ACI Marina má 450 vázacích míst v moři a 150 míst na pevnině. Marina se nachází na severovýchodním dílu Vodic (zátoka Vrulje).
Okolí Vodic se skládá z menších malebných míst této pěkné riviéry, která se rozděluje na písečnou a oblázkovou pláž. Kromě návštěvy těchto míst, svůj pobyt ve Vodicích využíjte pro návštěvu okolních ostrůvku šibeňského souostroví, které jsou spojeny každodenními trajektovými linkami s městem Šibenikem jenž je vzdálen 10 km od Vodic.

Prosíme počkejte chviličku!