Bibinje - Turistický průvodce

BIBINJE - Chorvatsko, Zadar: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Bibinje je vesnička a přístav v severní Dalmácii, 6 km jihovýchodně od Zadaru. Hospodářství je založeno na zemědělství, pěstování oliv, ovoce a rybolovu. Přístav je vystaven větrům a také se zde nachází vlnolam, který končí bránou. Naproti němu se nachází přístav pro loďky.

O Bibinje je poprvé zmiňováno pod jménem Bibanum, ve 13.století. Roku 1673 je postaven farní kostel Sv.Roka, na místě jednoho malého kostela. Rovněž jsou zde nalezeny pozůstatky antické kultury (jeden římský akvadukt, který je protáhnutý od Vranského jezera do Zadaru), na mysu Pulja jsou pozůstatky kostela Sv.Ivana z roku 1376). Komplex zřícenin jednoho středověkého hradu, známý jako Babin Dub, rovněž se sídlem v Bibinje. Toto místo nabízí pěkné pláže a příjemný stín borovicového lesa, který poskytuje ochlazení v nejteplejších letních dnech, jsou zde i krásné olivovníky a ovocné stromy.

Prosíme počkejte chviličku!