Drašnice - Turistický průvodce

DRAŠNICE - Makarska Riviera ,Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Drašnice jsou místo na Makarské riviéře, vzdálené 3 km jihovýchodně od Podgore. Město se nachází na hlavní cestě Split – Dubrovník. Drašnice jsou typické dalmátské místo s mnohými kamennými domky v jednom zvláštním středomořském prostředí borových hájů a krystalově modrého moře.

Dech minulosti nacházíme na hřbitově se středověkými hrobkami, s barokním kostelem z roku 1745 (zničený zemětřesením roku 1794, obnovený a znovu zničený). Kostel se vyznačuje středověkými hrobkami. Nad obcí je gotický kostel Sv. Štěpána s řadou římských nápisů z 2. století a vzpomínající nápis z roku 1446, který vzpomíná vojvodu Štěpána.

Drašnice jsou částečně pokryté borovým lesem, malé oblázkové pláže se rozprostírají přes celou lokalitu. Ekonomika je zde založena na zemědělství, vinařství a rybařství. Jachty a čluny mohou zajet na molo dlouhé 25 m.

Prosíme počkejte chviličku!