Gradac - Turistický průvodce

GRADAC - Makarska Riviera ,Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Gradac je město a přístav na Makarské riviéře, vzdálený 13 km od Ploče. Umístěn je velmi blízko hlavní cesty, s kterou je spojena místní cesta. Gradac je město s dalekou minulostí, o čemž svědčí zbytky římské vily nalezené v lokalitě Crkvine, blízko moře.

Jméno dostalo po dvoupatrové věži s oblouky. Pozůstatky byly uchovány v osadě nad silnicí. Postavena byla roku 1661 jako obrana proti Turkům. Nedaleko přístavu je starý hřbitov s částečně zachovalým barokním kostelem.

Nachází se na mírných svazích mezi olivovými háji a borovicovými lesy. Gradac je velmi atraktivní přímořské letovisko s jednou s nejkrásnějších pláží a nejdelší pláží na samé Makarské riviéře, ale také na Jadranu.

Ekonomika je založena na zemědělství, pěstování oliv, rybolovu a turistice. Jížně od letiště je Gornja Vala, s nejkrásnější a největší pláží na Makarské riviéře. Přístav je chráněný ze všech stran, menší jachty se mohou přivázat z vnitřní strany vlnolamu, větší jachty mohou zakotvit z jížní strany od přístavu nebo v zátoce Bosac (severozápadně od přístavu).

Rekreační zařízení zahrnuje četné sportoviště a zařízení pro vodní sporty. Kromě vynikající kuchyně zde probíhají četné slavnosti, na kterých se podílí i obyvatelé okolních měst, Drvenika a Brista.

Prosíme počkejte chviličku!