Viganj - Turistický průvodce

VIGANJ - Poloostrov Pelješac, Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Viganj je letovisko a přístav na západním dílu jížního pobřeží poloostrova Pelješace, vdzálený je 7 km západně od Orebiće. Hospodářství je založeno na zemědělství, rybářství a cestovním ruchu. Místo je obydleno v prahistorické a antické době. Farní kostel Sv.Mihovila je dostavěn v gotické době. Vesnička se nachází v mořské linii, velmi blízko Korčuly.
Viganj je umístěn v prostorné zátoce otočené směrem k jihu, zakrytá od severních větrů a z další strany chráněná vrcholem Sveti Ilija, je to i přístav pro menší loďky. Okolí této lokality je velmi příjemné pro procházky, turistiku a sbírání bylin.
Vnitrozemí poloostrova je velmi bohaté na vinice a vinné stezky, také vinné sklepy, kde můžete vyzkoušet a koupit domácí pelješacké víno nebo prošek. Pelješani se již věky zabývali vinařstvím, olivnářstvím, rovněž pěstováním ovoce a zeleniny, díky plodné zemi a dostatku slunce.
Viganj je lokalita pro klidnou rodinnou dovolenou, ale i pravá destinace pro milovníky windsurfingu, yachtingu a ostatních vodních sportů, protože v Pelješkém kanálu foukají příznívé větry pro tyto vodní sporty a vytvářejí ucelené a dlouhé vlny. Místo vás přivítá příjemným, teplým podnebím, velikými oblázkovými plážemi, bujnou a exotickou vegetací, především bylinami a stínem borovic a olivovníků.

Prosíme počkejte chviličku!