Zavala - Turistický průvodce

ZAVALA - Ostrov Hvar, Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Zavala je atraktivní vesnička a přístav na jížním pobřeží ostrova Hvar, 13 km od Jelsi, s kterou je spojena tunel, dlouhý 1.400 m. Skládá se ze staré vnitrozemní části a nové části s pobřežním dílem, kde je postaveno molo a s pláží. Hospodářství je založeno na zemědělství, vinné révě, ovocnářství, rybolovu a cestovním ruchu.

Zajímavá je jako působiště mnoha pláží. Můžete se zde zabavit nedotknutelnou přírodou a krystalově čístým mořem. Na svazích, nad samým místem se nachází četné vinice, ve kterých vznikají nejlepší hvarská vína. Zvláštnost Zavali jsou překrásné žaly a blízkost Šćedra, neobydleného ostrovu s divokou krásou. Zvala je oblíbeným letoviskem návštěvníků Hvaru, stojí zato si prohlédnout jeho okolí. Zvláštní jsou malá místa, ve kterých se zachovaly tradiční vesnické domy.

Zvláštností tohoto místa jsou letní rezidence rodiny Duboković-Nadalini (Biedermeyer styl, kolem roku 1830) s kapličkou Sv.Jurja. O něco západněji se nalézá bývalá rezidence prvního hospodáře, hraběte Tadije Kačića. Na východním konci Zavali se nachází rezidence jejího majitele z 18.století, se starou kapličkou Sv.Petra. Nedaleko od Zavali, směrem k místu Svete Nedjelje se nachází Grapčeva jeskyně, ve které se nalézá potvrzení, že v době neolitika zde žili lidé.

Prosíme počkejte chviličku!