Riviera Biograd - Turistický průvodce

RIVIERA BIOGRAD - Chorvatsko, Dalmácie: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Z atraktivního městečka svatého Petra na severu, následně do příznivých, modroskvoucích Drage na jihu, rozšiřuje se po jemném a plytkém pobřeží, které gravituje městu Biogradu. Podporované bohatým úrodným územím, rámované hlubokým modrým mořem a obklopené nízkými ostrovy a ostrůvky, toto pobřeží již v minulosti přitahovalo pozornost mnohých národů.

Vzpomeneme i Biograd, je to přístav a významné turistické místo, vzdálené 29 km jížně od Zadaru a 44 km severně od Šibeniku. Okolní oblast oplývá velmi hustým borovým lesem.Tyto stromy a jiná středomořská vegetace, prostorné písečné pláže(Soline, Crvena Luka), mírné podnebí, mnoho malebných ostrovů a ostrůvků v blízkosti pobřeží, také široké Vransko jezero (rybolov, lov divokého ptactva) přispěly k rozvoji Biogradu na známé turistické letovisko.

Nedaleko od Biogradu je Vransko jezero, které je ve skutečnosti zatopená krasová oblast. Římské město Zadar bylo tehdy zásobováno vodou prostřednictvím akvaduktu. Vransko jezero je dnes známé jako ornitologická rezervace pro mnoho druhů bahenních ptáků a nedávno bylo vyhlášeno přírodním parkem.

Okolo Biogradu je pobřeží nízké a tím geomorfologicky méně bohaté a moře je plytké, ale právě kvůli tomu se zde nachází mnoho malebných, turisticky zajímavých míst. Sv. Filip a Jakov je městečko a letní letovisko, ozdobeno nízkými oddělenými klidnými zátočinami a mnohými ostrůvky. Městečko je doporučováno pro relaxaci, s atraktivními písčitými, oblázkovými a skalnatými plážemi.

Hned vedle něj se nachází Turanj, malá turistická vesnička, vzdálená 23 km jihovýchodně od Zadaru. Krajina středomořské vegetace, blízkost překrásných ostrovů zadarského souostroví a Národního parku Kornati, doplní váš pobyt na tomto krásném místě. Pokud si přejete klidnou, odpočinkovou dovolenou, můžete užívat ve skalnatých, soukromých plážích Sv. Petra, v níže uvedeném místě na této překrásné riviéře.

Pakoštane je malé turistické letovisko, nedaleko od Biogradu, vzdálené 35 km jížně od Zadaru. Stará část vesničky se nachází podél pobřeží a nová část zasahuje k Jadranské dálnici. Vesnice je umístěna v širokém zálivu naproti Národního parku Kornati, chorvatského potápěckého ráje.

Prosíme počkejte chviličku!