Istrie - Turistický průvodce

ISTRIE - Chorvatsko, Istrie: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Istrie je největší a také i jadranský poloostrov. Nachází se na severním dílu Jadranu, v teritoriu Chorvatska, Slovinska a Itálie. Západní pobřeží Istrie je mělké a více roztáhlé, mezitím východní strana je strmá a slabě osídlená. Istrie se dělí na tři díly:
Červená (západní pobřeží)
Bílá (svahy Učke a východ)
Šedivá (centrální)
Východní pobřeží Istrie tzv. Liburnija, zvláště západní díl Kvarnerského zálivu, od roku 1993 je administrativně oddělena od zbytku Istrie v soustavě Chorvatské Republiky, tak je dnes Istrie rozdělena mezi dva kraje: Istrijské a Primorsko-goranské. Větší díl Istrie pokrývá Istrijský kraj.
Název Istrie, podle nějakých pramenů, vznikl z ilirského rodu Histri, který žil v této oblasti. Zde se míchají chorvatský (čakavský), italský a slovinský jazyk.
Modrý a zelený poloostrov, čistý vzduch a moře, mnoho slunečných dnů, také bohatá kultura, která už dlouho přitahuje turisty do Istrie. Začátek současného cestovního ruchu se nachází v brzkých letech 19. století. Dnešní turistická Istrie oplývá množstvím různorodých turistických kapacit a vybavení, z těch co jsou na jejím pobřežním, přímořském dílu až po ty na jejím aktuálním a vyhledávaném dílu. Kromě už známého stacionárního cestovního ruchu v mnoha hotelech, apartmánových komplexech, kempech, soukromém ubytování, dnes se více a více rozvíjí mořeplavectví, kongresový cestovní ruch, výlety, lov a rybolov, agroturismus, kulturní, eno-gastronomický, sportovně-rekreační, potápěcký, jezdecký a také ekologický cestovní ruch.

Prosíme počkejte chviličku!