Ostrov Pag - Turistický průvodce

OSTROV PAG - Chorvatsko, Dalmácie: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Ostrov Pag je velikostí 5 největším ostrovem na Jadranu, ale délkou pobřeží z 269,2 km je nejrozvinutějším ostrovem na Jadranu, je plný zálivů, zátok, mysů a pláží. Ostrov je známý díky svojí slabě pokryté vegetaci, proto jej často porovnávají s měsíční krajinou. Kvůli poloze ostrova pod Velebitem, s kterého celý rok (zvláště v zimě) fouká silný vítr bura, ostrov Pag je téměř pokryt solí z Velebitského kanálu.
Na ostrov, z jížní strany od Zadaru, tj. Posedarja můžete přejet most, Pagský most je dlouhý 310 m nebo můžete přijet trajektem na severu ostrova z přístavu Prizna do Žigljenu na pobřeží.
Ostrov Pag je jediný chorvatský ostrov, který je rozdělen mezi dva kraje. Severní díl ostrova (město Novalja) se nachází v Lika-Senj a jížní (město Pag, obec Kolan a obec Povljana) v Zadarském kraji.
Skalnatá krajina z několika aromatickýcmi rostlinami a pasoucími se ovcemi, vytváří jedinečný dojem. Přesně tyto aromatické roslitny jsou základem stravy ostrovních ovcí i to dává zvláštní chuť slavnému pagskému sýra. V gastonomické nabídce je v první řadě ovčí sýr a jehněčí maso a různé plody moře. V zemi, v mělké zátoce, skrývá se ještě další přírodní bohatství, prověřené a osvědčené léčivé bahno.
Pag nabízí netradiční tvary, divokou exotiku, oázy, horské stezky a mělké zálivy jejich přejezd by trval několik dnů. Cestování severním dílem ostrova se doporučuje v letních měsících, v té době má každý v sobě horského a cestovatelského ducha, můžete zažít nezapomenutelné pohledy.
Zeměpisná poloha ostrova Pag umožňuje každému návštěvníku rychlé a lehké výlety do největšího chorvatského národního parku (Plitvická jezera, Severní Velebit, Paklenice, Kornaty).
Návštěvníkům doporučujeme, návštěvu bohatého kulturně-historického dědictví, také pohon na získávání a zpracování soli, zvláště je potřeba zdůraznit vyjímečnost pagské krajky, která je i patronský znak rozeznání ostrova Pag a pěkný suvenýr.

Prosíme počkejte chviličku!