Ostrov Čiovo - Turistický průvodce

OSTROV ČIOVO - Chorvatsko, Dalmácie: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Ostrov Čiovo se nachází v střední Dalmacii, s pevninou jej spojuje pohyblivý most. Spojení pevnina a Čiovo se nachází v historické části Trogiru, který je bez pochyby pravým muzeem středověkého dědictví vlasti. Od roku 1997 se stále Trogir nalézá na seznamu kulturních památek pod ochranou UNESCA.

Ostrov Čiovo byl nazýván ,,Trogirská stáj,,. Již od Středověku existovaly vesnice Arbanija, Žedno, Okrug Gornji, Okrug Donji, které připadaly Trogiru a Slatine, vesnice umístěna více ve směru východu, připadala Splitu. Západně od vesnice Arbanija, podél promenády, se nachází dominikánský klášter Svatého Kříže, založen roku 1432. Klášter je vyznačen krásným renesančním nádvořím a také příslušnou sbírkou umění.

Čiovo je kopcovitý ostrov s nejvyšším vrcholem Rudine. Vesnice Arbanija, Slatine, Okrug Gornji a Okrug Donji, jsou pravým městem klidného odpočinku. Daleké okolí obklopuje bohatá zelená vegetace, mnohé ostrovy a zátoky, oblázkové a písčité pláže. Včetně vysokého kvalitního ubytování v hotelech, pensionech, apartmánech, kempech, si jistě vychutnáte delikatesi domácí kuchyně, zvláště rybí speciality, bohatá je i nabídka sportovního a rekreačního vybavení – tenis, boccacio, běhání, škola windsurfingu a potápění. Zábava zahrnuje bujaré rybářské noci a folklórní představení, ale i koncerty klasické hudby v jedinečné scenérii města.

Prosíme počkejte chviličku!