Ostrov Lošinj - Turistický průvodce

OSTROV LOŠINJ - Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Ostrov Lošinj je dílem Cresko-lošinjské ostrovní skupiny a vytváří západní sérii Kvarnerského ostrova uvnitř Kvarnerského zálivu. Ostrovy skupiny vytváří funkci přírodního mostu mezi Istrií a Dalmácií. Mnohé pobřeží souostroví, je plné přitahujících míst, příjemných ke koupání a opalování. Největší hora Lošinju je Osoršćica (558m).
Do Lošinju můžete přijet každý den turistickými loďkami, moderními trajekty, hydroglisery a sportovními letadly. Lošinjské sportovní letiště je přizpůsobeno pro mezinárodní dopravu a přijímá letadla s kapacitou do 40 míst.
Trajektové spojení z Valbinské (Krk), Brestové (Istrie) a Zadaru. Rychlolodní linka Itálie – Lošinj spojuje v letních měsících (Cesenatico-Rimini-Pesaro-Malý Lošinj).
Autobusové linky Rijeka – Malý Lošinj spojují několikrát denně, linka Zagreb-Malý Lošinj dvakrát denně, v létě funguje i přímá linka z Ljubljany.
Lošinj je vysněná turistická destinace, ve které můžete naleznout sebe. Začátky cestovního ruchu na Lošinju jsou spojeny se zdravotním cestovním ruchem, protože je zde blahodárné podnebí a vegetace, kterou odkryla Rakousko-Uherská aristokracie. Jejich mnohé, dnes obnovené, vily a letní domy zkrášlují tento ostrov. Jejich pořadí sledují i nově vybudované hotely, které se stále obohacují novým vybavením. V soukromém ubytování budete mít možnost poznat příjemné domácí, jejich zvyky a tradici. Lošinj nabízí i kempy podél moře, umístěny po celém ostrově.
Vychutnávejte si tradiční kuchyni, založenou na samorostoucích, aromatických bylinách a olivovém oleji, dobře chutná mladé jehněčí a kvarnerské krevety, domácí rakie a místní víno ze Suska.
Zamilovaným do aktivní dovolené, během celého roku, nabízíme možnost využívání upravených stezek, které jsou dlouhé 220 km, protahují se až na 5 ostrovů. Podmoří nabízí rozmanitou přírodu, rovněž vás uspokojí plachtění, surfování, lyžování na vodě a sportovní rybolov.
Během noci můžete navštívit hospůdky se živou hudbou, noční kluby, poslechněte si jazz-festival a dobré sborové písně, zamilujete si lošinjské národní tance a mnohé folklórní skupiny.

Prosíme počkejte chviličku!