Ostrov Murter - Turistický průvodce

OSTROV MURTER - Chorvatsko, Dalmácie: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Murter je největším ostrovem v severozápadním dílu Šibenického souostroví, od pevniny jej dělí úzký Murterský kanál, ale ve městě Tisno se nachází most, který je spojen s pevninou. Na ostrově Murteru se nachází čtyři místa: Murter, Tisno, Jezera a Betina. Vedle pěstování oliv, chovu zvířat a rybolovu na ostrově můžete vidět nejznámnější továrnu lodí, která je vyrábí z dřeva a to v Betini.

Převážně strmé jihozápadní pobřeží je členité s malými zátokami. Zátoka Kosirine slouží pro kotvení malých jachet během bury. V zátoce Slanica se nachází pěkné pláže, restaurace a kemp. Tyto dvě zátoky, jsou samozřejmě vedle ostatních na ostrově, rovněž velmi atraktivní.

Nejstarší známí obyvatelé ostrova byli Illyrové, o čemž svědčí zbytky illyrské vesnice ,,Colentum,, vedle Betine. Kvůli této poloze, v blízkosti Národního parku Kornaty, ostrov Murter přitahuje potápěče, kteří kotví v jeho zátokách.

Ostrov Murter je výchozím místem do Národního parku Kornaty, proto ho často pojmenovávají ,,Dveře Kornat,,.

Prosíme počkejte chviličku!