Ostrov Ugljan - Turistický průvodce

OSTROV UGLJAN - Chorvatsko, Dalmácie: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Bohaté zadarské souostroví je rozděleno, před městem, do tří řád. V první řadě, relativně blízko pobřeží se nachází Ugljan a Pašman. Celý Ugljan a zvláště vesnice Preko, jsou umístěny přímo naproti Zadaru, jako jeho předměstí, tíhne svým obyvatelům. Ostrov Ugljan je spojen s mnohými trajektovými linkami. Hospodářství je založeno na zemědělství, vinařství, olivnářství, rybolovu a cestovním ruchu. Všechny města na ostrově jsou spojena hlavní cestou. Největší místo je Kali, Preko, stejnojmenné místo Ugljan, rovněž turistická lokalita Kukljica. Ostrovy Ugljan a Pašman jsou spojeny mostem, který přemosťuje Pašmanský kanál. Pobřeží oplývá mnohými atraktivními plážemi. Mimo pobřežního pásu se vám nabízí ostrůvky Ošljak a Galovac, které leží před Preko. Turistům je nejpřitažlivější pláž na zalesněném ostrůvku Galovac, vzdálený 80 km od centra Preky. Kali je typická středomořská lokalita, největší místo ze všech zadarských ostrovů a jedním z nejznámějších rybářských lokalit na Jadranu. Zvláštní pohodlí mu dodává mnoho přivázaných velikých rybářských lodí. V srpnu se zde konají tradiční Rybářské kaljské noci.
Krásy Přírodního parku Kornaty a také Přírodní park Telašćica, který se nachází v samé blízkosti ostrova, vytvoří vaší dovolenou nezapomenutelnou.

Prosíme počkejte chviličku!