Riviera Dubrovnik - Turistický průvodce

RIVIERA DUBROVNIK - Chorvatsko, Dalmácie: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Dubrovnická riviéra obklopuje jeden úzký pobřežní pás, který sahá od Stonu do dubrovnické Rijeky. Dinarské pohoří představuje jednu přírodní bariéru mezi pobřežím a jeho okolím. Místní klima výrazně prospívá středomořské vegetaci, ale i mnohým subtropickým bylinám, které sem v minulosti dovezli námořníci z cizích zemí.
Tato krásná příroda není jen příklad chorvatské krásy nebo jadranského pobřeží. Je zde tolik pěkných míst, které stojí navštívit např.Mlina, Kupara, Plata, město Dubrovník a Cavtat, národní park Mljet, Elafitské ostrovy a ostrov Korčula, který můžete navštívit trajektem.
Počínaje na severu první přichází Slano. To je velmi malebná vesnička, vzdálená 37 km severozápadně od Dubrovníku. Vesnice je umístěna v zálivu, která je chráněna přístavem a přístřeškem pro lodě, když je špatné počasí. Oblast Slanoga je osídlena už od pravěku čemu svědčí mnoho historických nálezů. Slano spadá od roku 1399 pod Dubrovnickou republiku. Poháněné svoji přírodní predispozicí s blízkostí Dubrovníku, Slano je velmi kvalitní turistickou lokalitou.
Dubrovník představuje ekonomické, kulturní a vzdělávací centrum v celé jížní Dalmácii. Je to město světoznámého památkového dědictví a krásy, která je zapsána v Seznamu světového dědictví UNESCA a jedním z nejatraktivnějších a nejznámějších měst Středozemí. Ve všemu uvedeném je Dubrovník město s bohatou turistickou nabídkou.

Stradun představuje centrum města a jeho hlavní silnici, spojující dvě protilehlé měststké brány: Ploče na východu a Pile na západu. Východní rozšíření na Stradunu představuju náměstí jménem Luža. Obstoupeno mnohými budovami, dnes představuje ideální místo pro veliké městské oslavy jako např. církevní svátek dubrovnického patrona Sv.Vlacha, který se koná 3.února nebo dubrovnický letní festival v červenci, což představuje nejvýznamnější kulturní údálost roku.

Klimu v Dubrovníku charakterizuje teplý, suchý vzduch v létě a zima je mírná. V mnohých dubrovnických restauracích a hospůdkách můžete vyzkošet speciální a mezinárodní kuchyni, pro sportovce a rekreativce jsou připraveny hřiště a vybavení pro sportování na pobřeží i na vodě, např.tenis a stoní stenis až po jachtění.

Srebreno je malá vesnička v Kuparech, které se nachází v jížní Dalmacii v oblasti známé pod jménem Dubrovnická farnost. Srebreno je vzdálené 10 km jihovýchodně od Dubrovníku, po hlavní silnici. Tato část pobřeží je hustě pokrytá středomořskou vegetací, bujně svěže zelenou agávou, palmami a borovicemi, tradičním zaměstnáním obyvatelstva je rybolov a zemědělství. Srebreno má dlouhou písečnou pláž pro bezepečné koupání nejmladších členů rodiny, okolní hory nabízí příjemné pěší stezky a nabízí krásné pohledy na zelené lesy, chrání vesnice před severními větry. Dovolená v Srebrenom je ideální pro ty, kteří hledají klidné, malebné a příjemné místo v blízkosti významného turistického střediska. Staré město Cavtat je umístěno na jížních svazích poloostrova Rat,vzdálené nějakých 20 km jihovýchodně od Dubrovníku. V antické době se jmenoval Epidaurum, dnes je to turistickým a kulturním centrem Konavle, nejjížnější chorvatský region. Je to město překrásných pláží a luxusních hotelů, ale i tradičního způsobu života a zachovalých tradic. V Cavtatu je rodný dům velkého chorvatského malíře Vlaha Bukovce ze začátku 20.století, kde je i jeho umělecká galerie. Díky svojí kráse, bujné vegetaci, bohaté historii a velmi příjemnému středomořskému klimatu je toto město nejvyhledávanější evropskou turistickou lokalitou. V červenci a srpnu se koná Cavtatsko léto bohaté na kulturní a folkórní večeře. Slavností den je ale svátek Panny Marie Sněžné (5. srpna).

Prosíme počkejte chviličku!