Ostrov Cres - Turistický průvodce

OSTROV CRES - Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Ostrov Cres se nachází na severozápadním dílu Kvarnerského zálivu. Na jihu, v Osoru je propojen pohyblivým mostem s Lošinjem. Cres je kopcovitý ostrov, dlouhý 66 km a široký od 2 do 12 km. Pobřeží ostrova je členité a oplývá mnohými zátokami a oblázkovými plážemi, na svém západním dílu. Ostrov Cres byl osídlen ještě v době kamenné, oplývá bohatým historicko-kulturním dědictvím. V centru ostrova Cresu se nachází Vranské jezero, obrovská přírodní nádrž pitné vody, která už roky dodává obyvatelům Cresu a Lošinju vodu. Na ostrov Cres můžete přijet několika způsoby. Přes moře do přístavu Porozina , z Valbinske na ostrově Krk a Brestove na Istrii. V sezóně je možné přijet na ostrov trajektem z Puly, Zadaru a Rijeky, také dvakrát týdně z Benátek a Ancony. Katamarán přijíždí každý den z Rijeky. Přímá autobusová linka přijíždí každý den z Rijeky a Záhřebu. Pro jachtaře je na Cresu jedna z nejlepších marin na Jadranu, je vítězkou Modré vlajky a je otevřena během celého roku. Nejbližší letiště jsou na Krku a Lošinju.
Zážitek z Cresu je pro návštěvníky, kteří milují přírodu a původní krajinu. Způsob života ostrovana se mnoho nezměnil. Přejete si aktivní dovolenou a jste uznavačem zdravého způsobu života, můžete si vychutnávat potápění, plavání, sportovní rybolov, pronájem lodičky, kola, sportovní hřiště různého druhu, turistika, sbírání léčivých bylin, plachtění, cokoliv co si budete přát. Pokud jste zamilováni do kultury a historických památek, na Cresu naleznete pozůstatky antických měst, římskokatolického kostela, klášter a pozůstatky městského dědictví z benátského období a všechny památky do dnešního období, které naleznete v muzeiích v Cresu a Osoru. Večer můžete strávit v jedné z mnohých hospůdek a vychutnávat si domácí rybu, jehněčí, creský ovčí sýr, pršut a víno. Po odpočinku na jedné z creských pláží se můžete i pobavit. Ostrov Cres Vám nabízí mnohé městské programy během července, v srpnu Letní karneval – Rybářská noc, pro mladé disco, otevřené letní bary, plážové party, také romantické procházky podél moře, pod hvězdami.
V kempu Slatina se nachází dvě veliké oblázkové zátoky ,,Slatina a Tiha,, mezi kterými se táhne skalnatá pláž, která je z části nedotknutá, z části pokrytá betónovým povrchem na ležení. V blízkosti se nachází osamocené romantické pláže pro milovníky naturismu. Pláž Slatina je jedna z nejlepších pláží ostrova Cres. Oceněna je modrou vlajkou, která symbolizuje chráněné, zajištěné a příjemné prostředí pro zasloužený odpočinek, zábavu a rekreaci. Nejlepší pláže na ostrově Cres můžete objevovat pouze s výletní lodí, která lze pronajmout za příznivé ceny.

Prosíme počkejte chviličku!