Ostrov Brač - Turistický průvodce

OSTROV BRAČ - Chorvatsko, Dalmácie: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Ostrov Brač je velké pobřežní centrum s vlastním přístavem a letištěm. Široko známý bílý bračský kámen je používán ve stavbách po celém světě, však i v Bílém domě ve Washingtonu. Všude na ostrově můžete využít typické ostrovní pláže, především doporučujeme známou atraktivní pláž Bol, největší turistické centrum na ostrově je známé díky jedičné písečné pláži a tenisovými utkání.

Bol je umístěn na samotě, na jížní straně Brače, je rovněž nejstarším bračským městečkem. Atraktivní pláže a prameny pitné vody ovlivnili toto místo natolik, že povstalo turistickou oázou, známou po velkém množství hostů. Na východ a na západ od Bolu se nachází mnohé žaly a překrásné pláže, vzdálené 15 km. Mezi nejznámnějšími a nejlepšími na Jadranu je Zlatni rat, je to ráj pro surfaře a zamilované do sportování na vodě, rovněž je hrdostí všech obyvatel.

Supetar je město a přístav na severním pobřeží. Umístěn v zálivu Sv.Petra, po kterém dostalo toto jméno, dnes se počítá mezi hlavní turistické centra. Nabídne vám bohatství kulturních památníků, různorodý sportovně-rekreační program, také se seznámíte s ostrovními zábavnými aktivitami, které jsou charakteristické pro tuto oblast. Sutivan je vesnice a přístav na krajním západním dílu severního pobřeží ostrova Brač, vzdálená je 7 km na západ od Supetaru a trajektového přístavu, který je se Splitem spojený častými každodenními linkami.

Bobovišća na Moři, Bobovišća a Lozišća jsou tři menší vesničky blízko Milne, většího turistického centra. Vytváří jedinečný celek, ve kterém je hluboko zasunutá chráněná zátoka Bobovišća na Moři, která vychází na pobřeží pro zbylé dvě místa. Milna je turistické městečko a přístav na západním pobřeží ostrova, 20 km jihozápadně od Supetaru. Milna už byla známá v době výstavby Dioklecijanova paláce, když císařské lodě zde našly své bezpečné útočiště. Do budoucna je to nejbezpečnější a nejlepší přístav na ostrově, chráněný od všech větrů včetně příjemného maestrálu, je zde postavena i marina s kapacitou 200 úchytů.

Postira je turistická vesnička na severním pobřeží. Příznivý vstup udělala Postiru přístavem a rybářským místem, plodná půda v okolí umožňuje hostům vychutnání si domácí stravy a kvalitního vína. Pučišća je vesnička a přístav na severním pobřeží, umístěna v dobré, chráněnné zátočině, která nabízí loďkám jistotu. Spolu se Supetarem představuje největší místo na ostrově. Místo se rozvinulo na kamenu, kvůli kamenu i z kamene. Pučišća je známá po kemenořezbářské tradici, kámen z nedalekého kamenolomu je vtesán do Bílého domu ve Washingtonu. Povlja je také vesnice ve stejnojmenné zátoce na severovýchodním pobřeží ostrova Brač.

Prosíme počkejte chviličku!