Milna (Brač) - Turistický průvodce

MILNA (BRAČ) - Ostrov Brač, Chorvatsko: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Milna je turistické městečko a přístav na západním pobřeží ostrova Brač, vzdálená 20 km jihozápadně od Supetaru, trajektové přístaviště je každodenně spojeno s trajekty do Splitu a Brače. Hospodářství je založeno na zemědělství, stavbě lodí, rybářství, zpracováním ryb a cestovním ruchem. Milna byla už známá v době výstavby Dioklecijánova paláce, kdy císařské lodě zde našly bezpečné místo. V budoucnu, že je to nejbezpečnější a nejlepší přístav na ostrově, chráněný od všech větrů včetně příjemného maestrálu, zde je postavena i marina s kapacitou 200 vázacích míst.

Městečko je postaveno v typickém středomořském stylu. Kamenné domy, úhledné malé uličky, klid a ticho jsou prvním důkazem kulturní velikosti minulých časů. Rozvinulo se v 16.století, když šlechtická rodina vybrala tuto oblast pro výstavbu pevnosti a kostelíka, který se nakonec stal farním kostelem Panny Marie Zvěstování, má nejlepší oltář na celém ostrově. Během 17.století byla Milna centrem ostrova, proto se zde mohou najít mnohé nejlepší barokní malby a budovy na Brači. Další cenné památky na ostrově jsou: rozkošně ozdobené průčelí farního kostela ve stylu rokoka, také pozůstatky gotického kostela v zátoce Osibovo.

Jako turistické místo se Milna může pochválit nádhernou architekturou a středomořským prostředím, rovněž několiko zátokami s písečnými a oblázkovými plážemi, např. Pasikova, Lučice, Maslinova nebo Osibova, která láká rodiny s dětmi. Pohádky o krásách přístavu Bobovišće a vesnici Ložišće, Bobovišće a Pdhumna, spolu s okolními zátokami, které už dávno přešly hranice naší země. Ještě jedno upravené koupaliště je umístěno v zátoce Vlaška, před Milnou je malý zajímavý ostrůvek Mrduja.

Nadšenci aktivní dovolené v Milně nebudou pociťovat nedostatek sportovních aktivit. Nabízí se vám hřiště pro malý fotbal, volejbal, košíkovou a boccacio, stolní tenis. Hlavními důvody návštěvy je křišťálově čisté moře, zdravá domácí strava, rychlé a časté spojení s pevninou, s katamaránem z Milny a trajektem ze Supetaru, také letadly z Bračského letiště, vzdáleného 35 km z Milny.

Prosíme počkejte chviličku!