Ostrov Mljet - Turistický průvodce

OSTROV MLJET - Chorvatsko, Dalmácie: Vyberte si destinaci pro letní dovolenou a rezervujte pobyt on-line. Prohlídněte si nabídku měst, míst, zátok a ostrovů s tisíci fotografii.


Mljet se nachází v jihodalmátské ostrovní skupině. Nejjížněji a nejvýchodněji je ze všech našich větších ostrovů. Nabízí se rovnoběžně s východní části poloostrova Pelješac, od kterého je oddělen Mljetským průplavem, v šířce 8 km. Severozápadní konec ostrova (mys Goli) se nachází 18 km od Korčuly, a mys Gruj na jihovýchodním konci ostrova se nachází 30 km od Dubrovníku. Nejkratší námořní cesta z ostrova Mljet na Pelješac, ve směru Sobra-Papratno, je 5 NM. Ze Sobre do Dubrovníku je 24 NM. Mljet je velmi dobře spojen s pevninou. Jsou zde každodenní lodní linky z Dubrovníku a Pelješace. Přes léto je Mljet spojen lodními linkami do Dubrovníku, Pelješace, Sipaně, Korčulou, Splitem, Lastovem a Bari v Itálii. Letiště pro vrtulníky je v plánu výstavby tak jako i letiště pro menší letadla.
Pokud bychom měli popsat jedním slovem ráj na Zemi, řekli by jsme Mljet. Uprostřed otevřeného moře, na tomto čarovném ostrově, leží rajská zahrada Národní park ,,Mljet,, (od roku 1960), který svoji krásou , souladem přírody, písečnými zátokami, středomořským podnebím a s dvěmi perlami – Malým a Velkým jezerem, nabízí jedinečný fenomén. Spravedlivý název nese národní park, protože s bohatstvím stoletých lesů, zátok a ostova, s nedotknutelnou přírodní oázou, součástí je i bohaté kulturně-historické dědictví, z které je nutné vzpomenout benediktínský klášter Sv. Marie z 12. století, střed Velkého jezera jako němý svědek kulturního bohatství.
Na Mljetu jsou dnes 3 kempy, mnoho soukromých pronajímatelů a restaurací, jediný hotel na ostrově,, Odisej,, se nachází v Pomeně.

Prosíme počkejte chviličku!